Umowa z fotografem ślubnym, czyli od rezerwacji terminu do…

Bardzo często padają pytania na różnych forach lub w rozmowach z Parami Młodymi o to, jak mogą zarezerwować termin. Bo sama chęć to za mało i zdecydowanie nie wystarczy. Poprowadzimy Was krok po kroku i pokażemy, jak to wygląda u nas, bo umowa z fotografem jest niezwykle ważna. I prosta ;-)

ślub i wesele w Dworze Zieleniewskich

Pierwszą sprawą jest kontakt. To oczywiste. Najczęściej jest to kontakt mailowy, ale także telefoniczny. Jeżeli mamy taką możliwość, spotykamy się z Wami. Czasami jednak dzieli nas spora odległość, więc wszystkie formalności załatwiane są mailowo. Umowa z fotografem – ZAWSZE jest podpisywana. Zabezpiecza ona w równym stopniu obydwie strony i reguluje wszystkie nasze postanowienia. Czarno na białym macie spisane, co ustaliliśmy na etapie rozmów. Dzięki temu unikamy niepotrzebnych nieporozumień.

Wesele w Hotelu Sokół w Łańcucie

Płatności dzielimy na trzy raty. Wiemy, że ponosicie różne koszta związane z weselem, dlatego staramy się pójść Wam na rękę – stąd taki podział. Częściowo płacicie przed weselem, a częściowo po. Umowa z fotografem zabezpiecza obie strony w przypadku, kiedy nie dojdzie do ślubu lub w przypadku, kiedy z różnych powodów nie możemy wykonać usługi.

niewielkie wesele w Krakowie

Na umowie znajdują się przede wszystkim dane osobowe, informacje dotyczące ślubu, wesela, a także pleneru. Jeżeli w momencie podpisania umowy nie znacie jeszcze np. godziny ślubu – nie martwcie się. Nic się nie dzieje. Takie rzeczy doprecyzowujemy sobie na dwa tygodnie przed ślubem. Informacje, które zawiera umowa z fotografem, mają na celu przede wszystkim określenie daty i miejsca ślubu. Szczegóły godzinowe ustalamy później, bo wiele może się jeszcze zmienić.

ozdoby na ślub

Umowa z fotografem określa, ile zdjęć otrzymacie, co wchodzi w skład pakietu, w jakiej formie otrzymacie fotografie, czy zamawialiście album etc. Zawsze można stworzyć aneks do umowy, jeżeli chcecie coś do niej dołożyć w tzw. międzyczasie. Jeżeli w dniu podpisania umowy nie jesteście zdecydowani na album, nic się nie dzieje. Możecie go domówić już po ślubie.

Pamiętajcie, ZAWSZE podpisujcie umowy! Z każdym usługodawcą. Jest to Wasze zabezpieczenie na wypadek problemów, a także gwarancja, że wszystko zostanie wykonane należycie. Nie tylko umowa z fotografem jest ważna ;-)

Zajrzyjcie jak wyglądało wesele w Hotelu Sokół w Łańcucie .

Przeczytajcie o tym, co to jest sesja narzeczeńska i jak się do niej przygotować .

Wejdźcie na naszego bloga i zobaczcie historie par.